Jeśli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w nowoczesny piec i ekologiczne paliwa, musisz wiedzieć, że takie rozwiązania przynoszą mnóstwo korzyści! Pellet i ekogroszek mają całą gamę zalet – poznaj je i sprawdź jakie mają atuty.
Ekologiczne paliwa – czym się charakteryzują?
Paliwa ekologiczne stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnego węgla kamiennego. Pellet i ekogroszek nie wytwarzają szkodliwego dla zdrowia CO2. Wobec tego doskonale spełniają potrzebę oddychania świeżym powietrzem – nie są szkodliwe dla płuc oraz nie szkodzą astmatykom. Oprócz tego, ważną zaletą stosowania ekologicznych paliw jest ich wysoka kaloryczność, która ma ogromne znaczenie, szczególnie w naszym klimacie. Z tych dwóch ekopaliw, lepszą kaloryczność wykazuje ekogroszek. Podczas spalania tych paliw nie dochodzi do nadmiernego wytwarzania popiołu, co jest dosyć uciążliwe, kiedy ogrzewamy dom węglem kamiennym.
Ekogroszek i pellet – wygoda i automatyzacja – sprawdź, gdzie uzyskać dotację!
Ogrzewanie ekogroszkiem i pelletem związane jest z koniecznością zainstalowania pieca. Taki nowoczesny piec jest w pełni zautomatyzowany, dzięki temu podaż paliwa następuje automatycznie. To rozwiązanie pozwala też na równomierne i optymalne ogrzanie wszystkich pomieszczeń w domu. Jeśli zniechęca Cię wysoki koszt instalacji pieca, możesz zwrócić się po niezbędne informacje do gminy. Musisz wiedzieć, że gminy mogą dysponować funduszami z Unii Europejskiej, które hojnie dotują ekologiczne inwestycje i przedsięwzięcia, w tym nowoczesne piece na eko paliwa.
Co musisz wiedzieć o ekologicznych paliwach?
Pamiętaj, że powinieneś odpowiednio przechowywać zarówno ekogroszek i pellet. Najlepiej jest, gdy ustawisz worki z ekologicznym paliwem w suchym i dosyć ciepłym miejscu. Jeśli chcesz, możesz rozszczelnić worki, tak, aby odparować ewentualne pozostałości wody oraz wilgoć. Często bowiem ekopaliwa są składowane na powietrzu, bez zadaszenia, dlatego tak ważne jest aby mieć na uwadze odpowiednie przechowywanie. Możesz także kupić większy zapas latem, kiedy pogoda na zewnątrz sprzyja i jest mniej wilgoci w powietrzu.